needmassage.co.il

בין עיסוי רפואי לעיסוי מסורתיאחרי שנים שעיסוי רפואי היה מועדון סגור לספורטאים, כיום הוא נמצא במגוון ענפים, אז מה הפלא שלכולנו כואב הגב פתאום?


עיסוי רפואי חדר לאחרונה את "גבולות הפופולאריות" של עיסוי ספורטאים בלבד, ומומלץ לאחרונה על ידי בעלי מקצוע גם לציבור הרחב.

בשורות הבאות נציין מהו עיסוי רפואי
(כולל עיסוי ספורטאים), כיצד הוא שונה מסוגי עיסוי אחרים, ולמי זה מתאים.


מה בין עיסוי רפואי לעיסוי מסורתי?

עיסוי רפואי הוא עיסוי שונה בתכלית, המתבסס על עקרונות הרפואה מונחית הוכחות (EBM) ומחקרים קליניים מבוקרים.

בניגוד לשיטות עיסוי מסורתיות, עיסוי רפואי לא מתבסס על מגוון תיאוריות ומסורות עתיקות יומין (כמו הצ'קרות, נקודות הצ'י הסיניות וכו'), אם כי בהחלט קיים שילוב של טכניקות עיסוי מסורתיות גם במעיסוי רפואיסגרת עיסוי רפואי. 

עקרונות העיסוי מתבססים על כמה וכמה מטרות יסוד.

הראשונה והחשובה ביותר היא הגברת זרימת הדם לאזור. עיסוי ספורטאים לדוגמא עושה שימוש נרחב בעיקרון זה, ועל ידי עיסוי מאסיבי של השרירים הפעילים מוגברת זרימת הדם לאותם שרירים, ולכן גם מוחשת ההתאוששות של אותם שרירים לאחר פעילות גופנית שונה.

מובן כי גם בסוגי עיסוי רפואי אחרים עקרון זה מוביל את הטיפול, כמו לדוגמא עיסוי רפואי לחולים משותקים או מוגבלי ניידות להגברת זרימת הדם גם לחלקים עליהם מופעל לחץ, וכך מניעת נמק ופצעי לחץ שונים.

העקרון השני הוא תנועה ומתיחה: מקובל להניח, אם כי מחקרים מבוקרים מתקשים להוכיח הנחה זו, כי העיסוי מסייע גם "לישר" מבנים מקרוסקופיים מהם מורכבים השרירים, הרצועות והגידים.

למעשה השריר הופך אנרגיה כימית לתנועה באמצעות סיבים קטנטנים האוחזים זה בזה וכך מקצרים את השריר עם הפעלתו.

מסיבה זו עיסוי רפואי מאסיבי של אזורים לא פעילים, או לחליפין אחרי פעילות מאומצת, יכול לסדר טוב יותר את הסיבים הללו ולסייע בפעילות השרירים התקינה, וכן לעזור במניעת פציעות, שיפור הביצועים התחרותיים השונים ועוד ועוד.


עיסוי רפואי לספורטאים

חשוב להדגיש כי עיסוי ספורטאים לא מיועד רק לספורטאים מקצועיים ברמה אולימפית. למעשה מדובר על עיסוי רפואי נפוץ ביותר, המומלץ לכל העוסקים בפעילות גופנית, טיפולים פיזיותרפיים וכו'.

עיסוי ספורטאים מתמקד ביישום העקרונות הנ"ל בשילוב עם ידע תיאורתי אודות סוג הפעילות הגופנית בה עסק המטופל או מתעתד לעסוק.

כך לדוגמא עיסוי רפואי ישפר את זמן ההתאוששות שלכם ויקטין את הסבירות לפציעות, מתיחות ובעיקר כאבי שרירים אחרי ריצה מאומצת, כמו ריצה למרחקים ארוכים מכפי הרגלכם, ריצה בקצב גבוהה מן הרגיל (לדוגמא במסגרת תחרות) וכו'.

בדוגמא נפוצה נוספת, עיסוי ספורטאים מיוחד מכוון להפחתת רמת השומן התת עורי שמתחת לשריר. טכניקת עיסוי ספורטאים זו, שיעילה לטווח קצר בלבד, מסיעת בהבלטת צורת השריר (יצירת אשליה של "שרירים בולטים"), ואף שהיא מערבת מידה לא מבוטלת של כאב (העיסוי חייב להתבצע במלא הכוח) היא מקובלת למדי בקרב מתאמנים שונים, בעיקר בתחום הפיתוח גוף.
09/12/2010    needmassage.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר needmassage.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 needmassage.co.il כל הזכויות שמורות
אתר עיסוי מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום העיסוי
מחפשים עיסוי רפואי? מלאו את הטופס וקבלו פרטים
אנחנו עובדים עם מעסים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!