needmassage.co.il

עיסוי הוליסטי - העיסוי בו המעסה והמטפל הם אחד
עיסוי הוליסטי נחשב, לא במקרה, לאחד מהעיסויים הפופולאריים ביותר. את הפופולאריות שלו הוא צבר בזכות העובדה שהוא משלב בין סגנונות שונים של עיסוי


עיסוי אינו רק חלק בלתי נפרד ממירב המסורות הרפואיות העתיקות שהתפתחו ברחבי העולם, אלא זכה גם לאישוש מחקרי מגוון שהפך אותו לחלק בלתי נפרד מן הרפואה המערבית המודרנית, או הרפואה ה"קונוונציונלית".

מתוך מעל ל-400 סוגי עיסוי שונים שהתפתחו ברחבי העולם במשך הדורות, נתמקד בשורות הבאות בעיקר בסוג מסוים של עיסוי, אולי הסוג שעשה רבות מכל סגנון אחר לשלב בין הסגנונות ולהביאם לעמק השווה, עיסוי הוליסטי.עיסוי הוליסטי


מה זה בעצם עיסוי הוליסטי?


עיסוי הוליסטי הינו עיסוי המשלב בין סוגים רבים מאוד של עיסוי, כאשר המאפיין המשותף לכלל מסורות העיסוי ההוליסטי הוא עקרון ההתאחדות עם המטופל.

למעשה, כמו בזרמים הוליסטיים אחרים, שחדרו לטיפול הרפואי, לחקר הפסיכולוגי, לגישה הפסיכיאטרית, ולתחומי חיים ומדע אחרים, ההוליזם מושתת על ההבנה שתופעות שונות מגיעות משורש ראשוני משותף.

כך לדוגמא הדרך הטובה ביותר לטפל בחולה הנפש לפי הגישה ההוליסטית אינה עוברת דרך טיפולים קשיחים ואחרידים לכולם, שעוצבו על בסיס מחקרים סטטיסטיים וקירובים גרידה, אלא חייבת להיות מושתת על הבנה כנה, שנובעת למעשה מהתחברות מושלמת עם המטופל.

למעשה הדרך היחידה "לטפל", היא "להתחבר", כלומר להכנס לנעליו של המטופל, לנסות להרגיש את מה שהוא חש, וכך גם להבין מהיא הדרך הטובה ביותר לטפל בבעיותיו של הקליינט הספציפי ולא בבעיותיהם של מרבית האוכלוסיה.

הקבלה כמעט מושלמת ניתן למצא בין העקרונות שהבאנו לעיל לבין עיסוי הוליסטי. הרעיון הוא לזנוח שיטות כלליות ולהתמקד בטיפול במטופל הספציפי. התמקדות שכזו תתאפשר אך ורק באמצעות התחברות אמיתית למטופל, על ידי "הפיכה לגוף אחד עימו", שתאפשר דרך אגב גם הבנה טובה יותר של מצבו, ולכן גם התאמה מייטבית של הטיפול הגופני.

כפי שכבר הזכרנו, לאחר שלב ההבנה או ה"אבחנה", עיסוי הוליסטי עושה שימוש במגוון טכניקות עיסוי מעשיות כדי להשיג את המטרה, או ההקלה בתסמינים ושיפור מצבו הגופני (והנפשי) של הלקוח.

ברוב המקרים עיסוי הוליסטי מתבסס על טכניקות עיסוי שהושאלו מן העיסוי השוודי המסורתי, העיסוי התאילנדי, העיסוי הסיני, הזרמים השונים ביוגה, והעיסוי הרפואי, אם כי קיימים מטפלי עיסוי הוליסטי שזכו להשכלה רחבה יותר הכוללת דיסציפלינות אחרות: רפלקסולוגיה, עיסוי בודיסטי, עיסוי יפני, עיסוי באבנים חמות ועוד.


העובדה שבאמצעות עיסוי הוליסטי נוהגים לטפל בחולי נפש, מבליטה את הרעיון שמאחורי העיסוי. לא הכל דורש טיפול תרופתי או חודרני


למי זה יכול להתאים?


כפי שכבר אמרנו, עיסוי הוליסטי הוא שמה של גישה, לאו דווקא אוריינטציה טיפולית. מסיבה זו עיסוי הוליסטי יתאים למעשה לכלל לקוחות המאסאג'ים באשר הם. עם זאת, נמליץ עוד יותר לנסות טיפול על ידי עיסוי הוליסטי למגוון הלקוחות שאינם מרוצים מטכניקות עיסוי "המוניות" שאינן מותאמות אישית.

מסיבה זו, במידה וכבר ניסיתם טכניקות עיסוי שונות (עיסוי שוודי, רפואי וכו') שבוצעו על ידי מעסה מומחה, אולם יצאתם בתחושה של חוסר מענה לבעיה הספציפית שלכם ואולי חוסר תשומת לב מספקת לתלונות היחודיות עימן הגעתם, בהחלט מומלץ לנסות ולפנות לטיפול עיסוי הוליסטי.


16/03/2011    needmassage.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר needmassage.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 needmassage.co.il כל הזכויות שמורות
אתר עיסוי מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום העיסוי
רוצים עיסוי מפנק? מלאו את הטופס וקבלו פניות
אנחנו עובדים עם מעסים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!